Oulurastiviikko 6.7.-10.7

Haasta itsesi Oulurastiviikolla.

Kuntorastiviikko on uutta Oulun aluella. Viikko koostuu neljästä osakilpailusta. Rastiviikko tarjoaa neljä hieman erilaista maastoa. Tapahtumat järjestetään normaaleina Oulurasteina, mutta korona otetaan huomioon. Suositus on, että pidetään välimatkat kartan myynnissä ja maalijonossa. Myös käsidesiä on tarjolla ennen lähtöä ja tulospalveluun menoa. Muuten mennään oulurastiohjeilla. https://oulurastit.info/info/

Myös parhaat palkitaan A-ja B-radoilla. Seppo Keltamäki ja Hulluna Hiihtoon palkitsevat A- ja B- sarjojen parhaat mies- ja naissuunnistajat pienellä lahjakortilla. Tulospalvelu hoidetaan Oulurastisivustojen kautta. Tulokset tulevat oulurastisivustoille aina kilpailun jälkeen illalla.

Kartanmyynti kisapaikalla on auki jokaisena rastipäivänä 16.30-19.00. Rasteja aletaan kerätä pois kello 20. 00 lähtien.

Aikuisten karttamaksu on 6 euroa ja lasten karttamaksu on 3 euroa. Perhelippu (4 henkilöä, joista max 2 aikuista) on 12 euroa ja siitä eteen päin lisäkartta 2 euroa. Emitin vuokraus aikuisille on 2 euroa ja alle 16-vuotiaille ilmainen. Maksutavat käteisen lisäksi ovat tavallinen korttimaksu, smartum (seteli, verkko, mobiili), tyky (seteli), easybreak (mobiili), EPassi (mobiili) ja virikeseteli Edenred.

Myös lapset on huomioitu rastiviikolla. RR- ja TR-radat toteutetaan Rantakylään ja Sankivaaraan. Muissa tapahtumissa on lapsille myös helppo D-rata.

A-miehetTilanne6.7.7.7.9.7.10.7.
1HaapasaloHarriJuurus3518837878978825
2HyyppäJarmoPohjant3354706848972828
3NiemiViliPR3000100010001000
4OksmanJukkaPohjant2979679730875695
5AhoMikaPohjant2961731715813702
6KelaMarkoOulRe2685616683754632
7PörstiYrjö2597845957795
8KinnunenJukkaPohjant2439716908815
9KukkolaJuhaVePo2402767743892
10KellokumpuSeppo2368499592698579
11TaskilaMarkku2349759894696
12VuolteenahoOlliVapari2259690816753
13KakkoKimmoIisu2137669673795
14MertaniemiTuomo2114583375634522
15KlemettiErno2036679672685
16MalinenTopi2034720681633
17PeltokangasTarmoVapari1984516816652
18TornbergJuho1910932978
19HuurinainenKimmoHyrske1623692931
20LaitinenAntti1577719858
21HeinonenJoni1401650751
22RytkönenOlli1392649743
23LukkariJunnu1362760602
24HuuhkaKaiKiimU1341543798
25SaariJukka1250637613
26PyhtiläVeli1241205154513369
27HeikkinenMarkku1209709500
28TikkanenEemeli1184639545
29ShnoroPenttiSonPa1161627534
30RiippaIlkka1033432601
31LuodonpääRistoAlatPi1002451551
32PantsarTaneli10001000
33MyllyläJukkaPohjant991331660
34RunttiJanne983983
35HuhtalaJuhoVapari973973
36TolonenJuhani946946
37KarppinenAleksiIkNV926926
38RahkoSampoPohjant900900
39ValtanenRaino867407460
40AnnunenPetteriPohjant860860
41LaitilaVille829829
42HytönenOlli827827
43MäättäJariKemijU808808
44VänttiläAri780780
45RauhalaAntti754754
46LempinenHannu752752
47NissinenJussi746746
48LämsäJanne741741
49AholaHeikki740740
50SaariAkiHaHe734734
51HyvönenPanuPohjant732732
52HallikainenTopi731731
53NissinenJerePohjant721721
54SillanpääTommiPohjant697697
55PeltokorpiJorma695350345
56MäntyläJuhaOulRe692692
57AunolaAkiSalRe676676
58HokkanenMattiPohjant676676
59KorhonenTatu671671
60NieminenTommi660660
61LiinamaaOlliPohjant650650
62FredrikssonKajPohjant635635
63MäättäHarriLänRa593593
64MeriläinenJussi526526
65KähköläJuhaPohjant518518
66TuohimaaEskoONMKY453453
67KeinänenKimmoPohjant431431
68PenttiMikko422422
69PelkonenHannu405405
70MehtäläJukkaOsVa341341
71AlataloMikko259259
72YlilauriMatti139139
A-naisettilanne6.7.7.7.9.7.10.7.
1LaatikainenHennaPohjant3943100094310001000
2KelaMerjaOulRe3435891773914857
3VänttiläHeidi1714839875
4ViljamaaMaija1465631834
5GomanAnnaPohjant10001000
6LoukkolaSaara974974
7NivalaMaija974974
8KarppelinNL916916
9KarimLania888888
10KarppinenKMLaiVe844844
11PeltokangasPäivi842842
12RuotsalainenHannaSiSe834834
13KeränenAK832832
14VuotiSaila810810
15MutkaHannaVapari755755
16VuopioAinoPelPo754754
17KonstariSannaVapari742742
18PökkäTia719719
19LaurilaSariSalRe711711
20HemminkiAnni524524
B-miehettilanne6.6.7.6.9.6.10.6
1KotaniemiJuhaKoskRi38509771000902971
2KinnunenJuha35428038119281000
3MikkonenVilleKoskRi3524883881858902
4GrekeläAnttiHaHe3302755754902891
5WilenJuhani2865888998979
6PesonenLauri2702690679622711
7NiskanenAntti2564863841860
8PäivärintaKaj2194115638690751
9MannilaJanne2150450447598655
10PietiläJPOulIns2138406441605686
11HonkanenEsa1815537123574581
12IsolahtiMikaPohjant1728822906
13NiemeläPaavoPohjant1672806866
14NiemeläUrpoPohjant1626785841
15HokkanenMattiPohjant1603881722
16PätsiMarkus1569762807
17HaajanenJuhaPohjant1514762752
18PelkonenHannu1513689824
19VainionpääVille1513486637390
20KaasinenAulis1511685826
21MalmLauriOSAO1476720756
22NummiEinoVaKa1475793682
23MyllyläJukkaPohjant1374664710
24VainikainenNiilo1337620717
25ReinmanValtteri1322789533
26RäisänenJukka1314520794
27SimonenTuomasPohjant1117563554
28TolonenMarkkuOulu1057410647
29HyvönenPanuPohjant10001000
30KemppainenVesaIisu10001000
31HuhtalaJuhoVapari989989
32MäkäräinenJouniPohjant988988
33HaapamäkiPertti973291682
34KivinenJuhani950479471
35PuurunenReijoOuTa926476450
36OjalaKai906906
37LehtoEsa902902
38KinnunenMikko896896
39KanstePekka880880
40NorrkniiviläJaakkoOsVa879879
41HalonenTeroKoskRi872872
42KonttajärviSeppoUranus865865
43LukkarinenJouni847847
44AntilaPentti831831
45SoiniToniYöhaukat831831
46PesäläJoona807807
47SaariAkiHaHe799799
48HolmaErkkiOulRe787787
49PelkonenLauri7877870
50NygårdMarkku782782
51KorhonenTatu780780
52PesäläJanne772772
53LukkarinenOP764764
54HanhelaMaunoHaHe761761
55SiiriläJukka740740
56SipovaaraJuhani740740
57PuljuOulaKuntoOK736736
58KinnunenEerikPohjant733733
59KoskenkorvaOlli728728
60MyllyläJuha704704
61JuutinenHannuPohjant699699
62OllanketoToni692692
63TuohimaaEskoONMKY684684
64PeltolaSimo681681
65HaikalaJani678678
66JuntunenOlliPeRa675675
67VähänikkiläHannu630630
68PelkonenAlpoOsVa622622
69KoivunevaJuha619619
70HervaTuomasPohjant618618
71EronenVille614614
72LohelaJarmoYlikNM596596
73KarhuToni590590
74HyvönenEeli581581
75KukkonenIiroOuTa580580
76HaaralaEelis578578
77MoilanenJali548548
78VälikangasAntti545545
79ÄmmänpääEero541541
80PietiläMarkku505505
81Keski-KorsuPerttiSalRe501501
82AlhainenPetri483483
83HonkanenJP448448
84HandArto421421
85WithMikko419419
86KallioinenAri411411
87VaitiniemiJari400400
88KukkohoviReinoOsVa397397
89KytönenOlli391391
90SirviöPetriUranus362362
91HeikkinenEeliPohjant339339
92HeikoinLenkki328328
93VäänänenSakari298298
94KäräjäojaJukka51510
95SarjaJari3838
B-naisettilanne6.6.7.6.9.6.10.6.
1JokkalaJenna3547925871910841
2PesonenTerhi2707731553728695
3MutkaHannaVapari2317736769812
4NivaHeini200010001000
5KoivuniemiJennyKiiKi19551000955
6KohonenMaiju1919963956
7MartinmäkiKaisuPohjant1903987916
8KoskenkorvaSannaKEV1793917876
9GomanAnnukkaVePo1731798933
10AikioOutiVapari1727907820
11MattilaOrvokkiPohjant1643842801
12HämäläinenEmmy1621802819
13VierimaaMarttiina1321738583
14PitkänenSannaKEV1117588529
15KelaMirjaOulRe1107600507
16PeltokangasPäivi10001000
17KonstariSannaVapari964964
18MäkäräinenSelma935935
19AaltoPirjoPohjant904904
20HokajärviRailiPohjant877877
21HeinoSanna873873
22RyyttyMerviPohjant863863
23NissinenMariannePohjant828828
24KuusrainenAnniKoskRi827827
25MutkaAino827827
26LohinivaElina823823
27ViljamaaMaija814814
28PalmiSaraKoskRi802802
29SaariAnnalottaHaHe792792
30LiinamaaJohannaPohjant787787
31KangasTeija7850785
32VäisänenEija782782
33KeränenAnnaKaisa778778
34LaurilaElina731731
35KangasLaura718718
36HaatajaMeeri711711
37HyvönenRiikka701701
38SeppänenElla701701
39KankoJenna696696
40MäkinenSanni691691
41MutkaKerttuPohjant634634
42TalstaHannaLeena623623
43SeppänenSiniVapari605605
44MarjakangasElina594594
45KosunenHanna578578
46PeltokorpiRiikkaVapari566566
47MertaniemiKirsi565565
48HaatajaMiia557557
49LöfgrenEeva557557
50VäänänenMerviVapari531531
51TuikkalaPäivä524524
52Lähetkangas-HeikkinenAlmaPohjant523523
53KorkalaMaria498498
54KiviahoWilma408408
C-miehettilanne6.6.7.6.9.6.10.6.
1MäntyniemiJuhaniOulRes3290935736771848
2VeijovaaraJormaPohjant3263845754826838
3KotilaHarriYlikNM3000100010001000
4HerronenJouni2891767681696747
5SuorajärviMauriPohjant2657640585685747
6MattilaSeppoKoskRi2634855898881
7KinnunenRaimoPohjant2511757870884
8MyllymaaKaukoOulRe2446835805806
9TaivalojaJormaHaHe2375734731910
10KinnulaAhtiKEV2371763816792
11KurulaJuhaniPohjant2323738673912
12ToropainenPauliONMKY2207721736750
13NieminenPentti2161749734678
14HaapasaloPerttiPohjant1839930909
15VainioAimoKiimU1802887915
16TakkinenEskoKiimU1731905826
17KilpeläinenVeikko1622844778
18PelkonenToivoYlikNM1462715747
19RuotsalainenKeijoPohjant1394691703
20SaariAkiHaHe10001000
21HaaralaJari981981
22PeltolaTimo972972
23AholaEerik962962
24MäättäRoopePohjant951951
25HytönenHannu950950
26PietiläMarkku900900
27BroströmMattiKoskRi895895
28KopakkaJukka872872
29KalliokoskiOssi849849
30PihlajaniemiPekkaSalRe839839
31MalmLauriOSAO833833
32PuurunenJormaONMKY821821
33Keski-KorsuPerttiSalRe815815
34HolmiLauriOulRes765765
35PatanaTeuvoKoS762762
36ManninenEeroOsVa758123635
37JarvaJussi733733
38VäänänenSakari717717
39LuukinenTuomo711711
40PietiläJorma675675
41KorkalaVeikkoRTG505505
42LääräEsa479479
43KinnunenAatos349349
44SalminenKariOYUS223223
45HeikkinenEeliPohjant182182
c-naisetTilanne6.6.7.6.9.6.10.6.
1SillanpääElinaPohjant2513794802917
2KouvaJohannaKoskRi2510790756964
3MattilaUllaPohjant2499800857842
4KinnulaIrmaVapari2492799888805
5VirkkulaPirkko2433799856778
6MyllymaaPirkkoOulRe2400794804802
7LantiainenKatjaPohjant2345738915692
8HerronenTarjaVapari2278738777763
9VäisänenMarttaLaiVe200010001000
10HaapasaloWilmaPohjant18708701000
11VäisänenEija1712908804
12TörmikoskiTiinaSiSe1679819860
13HämäläSirkkaLiisaPohjant1651377598676
14SaariAmandaHaHe1619793826
15MalmPirkkoVapari1570727843
16KelaMirjaOulRe1545774771
17VäänänenMerviVapari1524723801
18SaariAnnaLottaHaHe1492764728
19KorkalaMaria1233543690
20HaapasaloHenriikkaPohjant10001000
21HemmiMaiPohjant987987
22HarjuauttiArja923923
23HaapasaloHeidiPohjant912912
24KangasLaura890890
25KiviahoWilma866866
26HeimonenSaara863395182286
27AntilaRiitta846846
28DahlbackaAnni800800
29KaikkonenLotta795795
30HyvärinenMerja793793
31JuolaHannaPohjant790790
32PihlajaniemiSiljaSalRe788788
33NissinenPinja775775
34GomanMatleenaVePo749749
35Junes-KähköläAnu745745
36KelhäJenni741741
37OvaskaHenna741741
38AnttilaAada740740
39BergmanPiiaHaHe721721
40HeikkaAnnaPohjant712712
41SeväkiviMarjaLiisa712712
42PeltokangasMariTuulia709709
43SallinenMiraLaiVe708708
44AatsinkiMirjaVePo6960696
45VähäkangasEija687687
46KoivusaariKirsi685685
47KukkonenTiina680680
48MutkaKerttuPohjant666666
49KorteniemiElla516516
50LehtolaEeva477477
51MattilaHilla362362
52Lähetkangas-HeikkinenAlmaPohjant313313
53HeikkinenAadaPohjant248248
54Keski-KorsuAija225225

Osakilpailut

Rantakylä 6.7.2020

Rantakylän urheilualue sijaitsee Limingassa. Maasto on nopeaa kangasmaastoa. Alueelta löytyy myös suota ja muutama vanha soramonttualue. Ratamestarina toimii Mikael Väliheikki ja kilpailunjohtaja on Juhani Kurula (044-5319434). Radat: A-rata 9.9 km (17 rastia), B-rata 5.2 km (11 rastia), C-rata 3.8 km (8 rastia), D-rata 2.6 km (7 rastia), TR-rata 1.1 km (5 rastia) ja RR-rata 0.8/1.3 km (4 rastia).

Syötä navigaattoriin osoite Monttutie 4, Liminka, niin löydät perille. Tässä karttalinkki pelipaikoille.

Kaukovainio 7.7.2020

Kaukovainion Ylämaankenttä, joka toimii kisakeskuksena, sijaitsee 3 kilometrin päässä Oulun keskustasta. Radat tulevat olemaan Poikkimaantien eteläpuolella. Ratamestarina toimii Orvokki Mattila ja kilpailunjohtaja on Vesa Halonen (040-8052049). Radat: A-rata 7.3 km (14 rastia), B-Rata 5.3 km (12 rastia), C-Rata 4.1 km (10 rastia), D-rata 2.2 km (8 rastia) ja ultra-rata 13.4 km (26 rastia). Ultra-rata käy lenkin Iinatin puolella. Muut radat kiertävät Tahkokankaan kartalla Hiirosenojan molemmin puolin. Myös D-radalla ylitetään frisbeegolfkenttä sekä frisbeegolfkentän parkkipaikalle vievä ajotie. Lasten kanssa liikkuvien kannattaa kiinnittää erityishuomiota varovaisuuteen näillä alueilla.

Syötä navigaattoriin osoite Maakotkantie 14, Oulu, niin löydät perille. Tässä karttalinkki pelipaikoille.

Isokangas 9.7.2020

Isokankaan maasto on todella nopeaa kangasmaastoa. Isokankaalle on matkaa Oulun keskustasta n. 26 km. Ratamestarina toimii Raili Hokajärvi ja kilpailunjohtajana Eveliina Airaksinen (050-4653475). Radat: A-rata 8.9 km (14 rastia), B-Rata 5.2 km (10 rastia), C-Rata 3.5 km (8 rastia), D-rata 2.2 km (6 rastia) ja käyrä-rata 5.4 km (11 rastia).

Syötä navigaattoriin osoite Isokankaantie 137 Oulu, niin löydät perille. Tässä karttalinkki pelipaikoille.

Sankivaara 10.7.2020

Sankivaaran maasto on perusoululaista maastoa. Alueella on paljon kangasta ja soita. Matkaa Oulun keskustasta n. 15 km. Ratamestarina toimii Lauri Heikka ja kilpailunjohtajana Hemmo Ahokoivu (040-5195624). Radat A-rata 5.1 km (16 rastia), B-rata 4.0 km (12 rastia), C-rata 3.1 km (10 rastia), D-Rata 1.6 km (6 rastia, TR-rata 1.3 km (6 rastia) ja RR-rata 1.9/1.5 km (5 rastia).

Syötä navigaattoriin osoite Mikonmäentie 179 Oulu, niin löydät perille. Tässä karttalinkki pelipaikoille.

Nähdään rasteilla!

Create your website at WordPress.com
Aloitus
%d bloggaajaa tykkää tästä: